Vizesiz Seyahat

Azerbaycan

Türkiye’ye yakın konumda olan Azerbaycan vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasında bulunuyor. Farsçada ülkenin adı “Azer” ateş anlamına ve “Pāyegān” da muhafız/koruyucu anlamına geliyor.

Kategori : Vizesiz Seyahat [Devamı..]

Singapur

Vizesiz seyahat edilen ülkeler arasında yer alan Singapur Asya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Singapur, Malay yarım adasının güney ucunda yer alıyor ve tarihi 11. yüzyıla kadar dayanmasına rağmen 1965 yılında kurulmuş küçük tek şehirden oluşan bir ülkedir. Singapur gezilecek yerler ve doğal güzellikleri sayesinde ...

Kategori : Vizesiz Seyahat [Devamı..]

Vizesiz Seyahatte Balkan Ülkelerinin Gözdesi Sırbistan

Vizesiz seyahat edebileceğiniz popüler ülkelerden biri Balkanlar’da yer alan Sırbistan’dır. Ülkenin yerel halkı tarafından “Beyaz Şehir” olarak anılan Sırbistan kuzeyinde Macaristan, güneyinde Kuzey Makedonya, batısında Hırvatistan, Bosna Hersek, doğusunda Romanya ve Bulgaristan ile çevrilmiş konumdadır.

Kategori : Vizesiz Seyahat [Devamı..]

Orta Doğu'nun Yıldızı Ürdün

Orta Doğu’nun kuzeyinde Arabistan ile İsrail’i ayıran sınır noktasında yer alan Ürdün, son yıllarda popülerliğini her geçen gün biraz daha arttırmaya başlayan turistik lokasyonlar arasında kabul edilmektedir. Ürdün seyahat kısıtlaması olmadığı için her yıl yabancı turistlerin ilgi odağı noktasındadır. ...

Kategori : Vizesiz Seyahat [Devamı..]

Vizesiz Seyahatin Egzotik Adresi; Tayland

Vizesiz seyahat edilebilecek yerler listemizde son dönemde oldukça popüler olan Tayland, ilk sıralarda yer alıyor. Uzak Doğu’da tatil denildiğinde her zaman ilk seçenek olan Tayland dünyanın her yerinden 30 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapıyor.

Kategori : Vizesiz Seyahat [Devamı..]

whatsapp