Araç Telefon Tutucu Tavsiyeleri

Araç Telefon Tutucu Tavsiyeleri

Yayınlanma Tarihi 13 Haziran 2024

İster kiraladığınız bir araç içinde isterseniz de kendi aracınız içinde olun trafikte seyrederken telefonunuzu uygun bir yerde konumlandırmak oldukça önemlidir. Özellikle büyük kentlerde navigasyon kullanımının son derece yaygınlaştığını da hesaba katarsak araba içinde telefonların özel bir yeri olması da kıymetli oluyor. Biz de bu sebeple sizin için derlediğimiz araç telefon tutucu tavsiyelerini burada sıraladık. Okumaya devam ederek araç içi telefon tutucu önerilerini görebilir, aracınıza ve telefonunuza en uygun olanı tercih ederek trafikte güvenle seyredebilirsiniz.

 

Devamı
Araç Muayenesinde Nelere Bakılır?

Araç Muayenesinde Nelere Bakılır?

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

Otomobil sahipleri, belli zaman aralıklarında araç muayenesinde neye bakılır merak ederler. Genel olarak trafikteki motorlu ve motorsuz araçların teknik şartlara uyup uymadığı bu muayeneler ile tespit edilir. Farklı araç sınıflarına göre araç muayenesi yaptırmanın belli zamanları vardır. Muayenenin bu zaman aralıklarında yaptırılması gerekir. Muayeneden geçemeyen araçların trafiğe çıkması yasaktır ve tanınan süre içerisinde aracın ilgili bakım ve tamirlerinin yapılması beklenir. Peki genel araç muayenesinde nelere bakılıyor? Muayene öncesi hazırlık için içeriğimizde tüm yanıtları bulabilirsiniz.

 

Devamı
Araç Boyama Nasıl Yapılır?

Araç Boyama Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

Araçların pek çok farklı nedenden dolayı boyanması gerekebilir. Trafik kazası sonrası oluşan göçükler, küçük çizikler, boyanın kalkması, yolda kaldırıma ve benzeri alanlara sürtme durumlarında aracınızı boyatmanız gerekebilir. Peki, araç boyama nasıl yapılır? Boya öncesi yapılan işlemler nelerdir? Araçlar, boyama esnasında hangi aşamalardan geçer? Oto boyama için hangi malzemeler gerekir? İşte, tüm bu soruların cevabını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

Devamı
Araç Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

Araç sahibi olmanın birçok sorumluluğu bulunuyor. Bu sorumluluklar arasında araç borçları ve ödemeleri de yer alıyor. Vergi ödemeleri, trafik cezaları, sigorta primleri gibi çeşitli mali yükümlülükler bulunuyor. Özellikle araç alım satım işlemleri sırasında aracın üstünde borç olup olmadığı önemli detaylar arasında. Bunun için de araç sarın almadan önce araç borç sorgulama işlemlerinin yapılması gerekiyor. Böylece aracın borç durumunu bilmek önemli olup, alım satım aşamasında herhangi bir sorun çıkmasının da önüne geçilmiş oluyor. Borç sorgulama işlemi, aracın finansal yükümlülüklerini de öğrenmeyi sağlar. Peki araç borç sorgulama nasıl yapılır, haydi aracınıza ait borç olup olmadığını nasıl öğrenebileceğinize birlikte bakalım.

 

Devamı
Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

Araç alım satımlarında dikkat edilmesi gereken birden çok etken bulunmakta. Eğer siz de aracınızı yenilemek ya da ilk defa bir araç satın almak niyetindeyseniz araba alırken nelere dikkat edilmeli, konusuna değindiğimiz bu yazıyı okumanızda yarar var. İhtiyaç listesi çıkarmaktan alınacak araç segmentindeki özelliklere, araçların sabit giderlerinden test sürüşüne çeşit çeşit başlığı sizin için derledik. Okumaya devam ederek araç almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri görebilirsiniz.

 

Devamı
Alman Araba Markaları Nelerdir?

Alman Araba Markaları Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

Mercedes-Benz, BMW, Audi, Volkswagen, Opel ya da Porsche... Tüm bu harika otomobil markalarının hangi ülkeye ait olduğunu biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa üzülmeyin. Her biri, üstün Alman teknolojisine ait olan bu araba markaları, bu yazımızın konusunu oluşturuyor. Okumaya devam ederek Alman araba markaları nelerdir, öğrenebilir, detayları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Devamı
Alkollü Araç Kullanma Cezası

Alkollü Araç Kullanma Cezası

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

Alkollü Araç Kullanma Cezası 2024

Alkollü araç kullanımı her yıl binlerce insanın hayatını kaybetmesine veya yaralanmasına neden oluyor. Ciddi bir trafik sorunu olan bu durum yaptırımları olan trafik cezaları arasında yer alıyor. Alkollü araç kullanma cezası 2024 yılında güncellenmiş olan fiyatları ile uygulanıyor. Peki 2024 yılı alkollü araç kullanma cezası nedir? Alkollü araç kullanma ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını sizin için araştırdık, işete cevaplar!

Devamı
2024 Trafik Cezaları Ne Kadar?

2024 Trafik Cezaları Ne Kadar?

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

Yeni yıl ile beraber sürücüler 2024 trafik cezaları ne kadar gibi sorgulamalar yapmakta. Fiyatları her yıl değişebilen para cezaları gereği sürücülerin güncel rakamlardan haberdar olması önem kazanıyor. Emniyet kemeri takmama, alkollü araç kullanma, kırmızı ışıkta geçme, aracı plakasız kullanma vs. gibi farklı pek çok ceza bulunmakta. Peki 2024 trafik cezaları ne kadar? Hepsini ve daha fazlasını içeriğimizdeki alt başlıklarda bulabilirsiniz. Kurallara uyulan, can ve mal kaybının olmadığı, güvenli yolculuklar dileriz.

 

Devamı
2024 Araç Vergileri Ne Kadar?

2024 Araç Vergileri Ne Kadar?

Yayınlanma Tarihi 7 Haziran 2024

İster ikinci el olsun ister sıfır, araç satın almak istediğinizde vergi ödemek durumundasınız. Her ürün ve hizmette olduğu gibi araç fiyatlarında da yer alan vergiler, tüketicilerin ödemekle yükümlü olduğu en büyük masraf kalemlerinden biri. Peki, araç vergileri nelerdir? nasıl hesaplanır ve ne zaman ödenir? İşte, tüm bu soruların cevabına yazımızın ilerleyen bölümlerinden ulaşmanız mümkün. Hazırsanız araç vergileri ne kadar, başlıklı yazımıza, araba alırken ödemek zorunda olduğunuz araç vergilerini tanıyarak başlayalım!

 

Devamı
2024'ün En İyi Uzun Yol Arabaları

2024'ün En İyi Uzun Yol Arabaları

Güncelleme Tarihi 31 Mayıs 2024

Aile tatillerinin, özellikle çocuklar tarafından heyecanla beklenen anlarından biridir uzun yol seyahatleri. Yol üzerinde verilen molalar, ailelerin birlikte vakit geçirmesini ve farklı kültürler ve lezzetler tanımasına da olanak sağlar. Peki, bu yolculuklara hangi arabayla çıkılırsa en rahat deneyim elde edilir? En iyi uzun yol arabaları hangileridir? Eğer cevabınız hayırsa dert etmeyin! Yazımızın devamını okuyarak 2024'ün en iyi uzun yol arabaları listesini görebilir, üç farklı markanın otomobillerine dair çeşitli bilgiler edinebilirsiniz. Hazırsanız uzun yol arabası tavsiyelerimize, bazılarının hayallerini süsleyen Passat ile başlayalım!

 

Devamı

Popüler Yazılar

BİZİ TAKİP EDİN