Yurt Dışı Araç Kiralama

Yurt içinde sahip olduğunuz konforu SIXT’in yurt dışı araç kiralama seçenekleriyle sınırların ötesine taşıyın. Binek, SUV ve MPV gibi farklı araç modelleri arasından ihtiyacınıza uygun aracı seçerek yolculuklarınızı hemen planlayabilirsiniz. İş gezileriniz, yaz tatilleriniz veya dönemsel yurt dışı ziyaretleriniz için araç kiralama yapabilirsiniz. Böylece hem gittiğiniz ülkelerde rahatça gezebilir hem de tek seferde birden fazla ülkeyi kapsayan tatil planları yapabilirsiniz. Konforlu araçlarımız ve ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabileceğiniz uzman ekibimizle sorunsuz bir yurt dışı seyahati deneyimleyebilirsiniz. Konu ile ilgili tüm ayrıntılara sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yurt Dışı Araç Kiralama İşlemleri

Türkiye’nin dışına yapacağınız seyahatlerde, farklı toplu ulaşım sistemleri ve vakit alan aktarmalarla uğraşmak zorunda kalmadan yolculuk edebilmeniz mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken sayfamız üzerinden rezervasyon bilgilerinizi tamamlayıp bize iletmek. Böylece tercih ettiğiniz aracı ve aracınızı teslim almak veya bırakmak istediğiniz kiralama noktasını seçebilirsiniz. Ayrıca planladığınız seyahat süresine göre tarih aralıklarını da rezervasyon formunda belirtmeniz gerekiyor. Sonrasında rezervasyonunuzla ilgili herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz e-postanıza gelmiş olan linkten veya rezervasyon değişiklik sayfasından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı araba kiralama süreçlerindeki online değişikliklerde, e-postanızdaki PDF belgesinde yer alan güvenlik kodunu da girmeniz gerekiyor. Böylece ister mevcut tarihler veya kiralama noktası için değişiklik yapabilir isterseniz de sigorta gibi ekstraları rezervasyonunuza dahil edebilirsiniz.

Yurt Dışı Araç Kiralamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı ülkelerde ilk kez araç kullanacaksanız bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Ülkelerin trafik düzenleri ve kuralları oldukça çeşitli. Üstelik yurt dışında araç kullanmış olsanız bile seyahat etmeyi planladığınız ülke için ilk kez araç kullanma deneyiminiz önemli. Bunun için seyahat planınızdaki ülkelerin trafik kurallarını önceden araştırmanızda fayda var. Aksi bir halde, diğer ülkelerde normal karşılanan küçük durumlar yüzünden trafik cezası ödemeniz gerekebilir. Ayrıca sahip olduğunuz ehliyetin uluslararası geçerliliğe sahip olması da önemli. Bu noktadaki kontrollerinizi de seyahatiniz öncesinde mutlaka yapmalısınız. SIXT yurt dışı araç kiralama hizmetinden yararlanırken yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun veya kaza durumunda, yetkililerimizle iletişime geçip sonraki süreçler hakkında bilgi alabilirsiniz. Seçkin araç markalarının yer aldığı araç filomuz ve uzman ekibimiz ile sorunsuz bir araç kiralama deneyimi yaşayabilirsiniz. Fransa'dan Almanya'ya, İtalya'dan Çek Cumhuriyeti'ne, Hollanda'dan, Amerika'ya kadar uzanan geniş ağımızla birlikte dünyanın pek çok farklı noktasında SIXT hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yurt dışı araç kiralama fiyatlarını öğrenmek ve ayrıntıları incelemek için sayfamıza hemen göz atabilirsiniz.