İzmir Araç Kiralama

İzmir Araç Kiralama

saat-kulesi

Sixt rent a car İzmir

Avrupa’nın ve dünyanın sayılı araç kiralama firmalarından Sixt rent a car size İzmir şehrinde de hizmet vermekten büyük mutluluk duyar. Tüm Türkiye’deki gibi, İzmir şehrinde de Mercedes, BMW gibi Premium markalarla ruhunuza hitap eden araçlarla birlikte, Nissan, Renault, Peugeot gibi bütçenize, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun araçları kiralamanız mümkün. İster iş amaçlı ister seyahat amaçlı olsun İzmir’de size uygun olabilecek üç noktada, İzmir Havalimanı, İzmir Karşıyaka ve İzmir Alsancak, araç kiralamanız ve ilave ücret ödemeden bu şehirde aldığınız bir aracı aynı şehirdeki diğer bir ofisimize bırakmanız mümkün.

Hizmetimiz

İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama denilince akla ilk gelen noktalardan birisidir. İsterseniz uçakla, isterse de civar semtlerden toplu ulaşım veya taksi ile ulaşarak buradaki araçlarımızdan bir tanesini kiralayabilirsiniz. İzmir havalimanına şehir içerisinden ulaşmak için Metro ve İzban raylı sistemlerini kullanabilir, özel otobüs veya belediye otobüslerini tercih edebilir veya 75-100 TL arası bir ücret karşılığında şehir merkezinden taksi ile gelebilirsiniz. Diğer bir ofisimiz ise İzmir Alsancak Hilton otelindedir. Şehrin tam kalbinde olan bu ofisimizden kiraladığınız araçla önemli iş ve seyahat merkezlerine ortalama yarım saatte ulaşabilirsiniz. İzmir Alsancak Hilton ofisimizden kiraladığınız araç için park yeri gerekiyorsa ofis müdürümüzden yardım alabilirsiniz. Bir diğer ofisimiz ise İzmir Karşıyaka Girne Caddesindedir. Ulaşımı oldukça merkezi olan bu ofisimizden de mesai saatleri içerisinde aracınızı kiralayabilir veya kiraladığınız bir aracımızı buraya teslim edebilirsiniz. Tüm ofislerimizin çalışma saatlerini internet sitemizden veya Google Map üzerinden takip edebilirsiniz. Tüm bu ofislerimizden BMW, Mercedes gibi Premium araçlar kiralayabileceğiniz gibi bütçenize ve zevkinize uygun ihtiyaçlarınızı karşılayacak Nissan, Renault, Peugeot gibi önde gelen markaları kiralayabilirsiniz. Binek araçlarımız olduğu gibi Mercedes Vito gibi van tarzından araçlarımız da mevcuttur.

Adres : İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gelen Yolcu Terminali No: 1317 İzmir
E-Posta :
Telefon : 0850 222 2 000
Hafta içi : 00:00 - 23:59 Hafta sonu : 00:00 - 23:59
Adres : İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu Salonu No: 1317
E-Posta :
Telefon : 0850 222 2 000
Hafta içi : 00:00 - 23:59 Hafta sonu : 00:00 - 23:59
Adres : Girne Bulvarı No:41 Karşıyaka İzmir
E-Posta :
Telefon : 0850 222 2 000
Hafta içi : 09:00 - 18:00 Hafta sonu : 09:00 - 16:00
Adres : İzmir Alsancak Hilton Otel Girişi
E-Posta :
Telefon : 0850 222 2 000
Hafta içi : 09:00 - 18:00 Hafta sonu : 09:00 - 16:00

Trafik Bilgisi

izmir

İzmir’de trafik Türkiye’nin diğer büyük şehirlerine nazaran biraz daha sakin olmakla birlikte son birkaç yıldır şehre olan talebin artmasıyla birlikte daha yoğun bir trafik gözlemlenmektedir. Özellikle yeni yapıların ve yolların artması ve yeni trafik düzenlemelerinin getirilmesi sebebiyle güncellenmiş bir haritaya sahip GPS sistemiyle yol bulmak size vakit kazandıracaktır.

Yeni yapılan çevre yolları ve tünellerle ulaşımda sıkışıklıkların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Adnan Menderes Havalimanına sabah 08:00 ile akşam saat 20:00 saatleri arasında şehir içinden ulaşmaya çalışmak 1,5-2 saatinizi alabilir. Bu sebeple 0-30 veya E87 olarak adlandırılan çevre yolunu kullanmanızı öneriyoruz.

izmir

Konak merkeze ulaşmak istediğinizde de Havalimanı tarafından veya Bornova tarafından geliyorsanız, Yeni yapılan Konak tünelinini kullanmak size vakit kazandıracaktır. Karşıyaka tarafına gitmek istediğinizde ise gene E87-O30 çevre yolunu kullanarak Karşıya tünellerini kullanıp ilçeye ulaşmak özellikle mesai saati çıkış ve girişlerinde en kısa yol olacaktır. Arabalı vapur İzmir’de çok yaygın kullanılmamakla birlikte eğer Üçkuyular tarafındaysanız karşı taraf olan Bostanlı’ya her yarım saatte bir kalkan arabalı vapur ile geçebilir ve körfezde ufak bir gezinti yapmış olursunuz. Tabi ki tam tersi istikamette de vapur kullanabilirsiniz.

İzmir yolları hareketli ve sabit hız kontrol noktaları ve şerit takip sistemleri ile 24 saat aralıksız kontrol edilmektedir. Özellikle Adnan Menderes Havalimanı çıkışı, Yeşildere olarak adlandırılan yol, Ankara Caddesi ve Altınyol caddelerinde trafik kontrolleri yoğundur. Hatalı park kontrolleri de gerek gezici ekipler gerekse de kameralarla sürekli olarak yapılmaktadır. Bu sebeple trafik kurallarına uymak can ve mal güvenliğinin yanı sıra gereksiz cezalarla da karşılaşmamanızı sağlayacaktır.

Sixt rent a car İzmir önerileri

İzmir’de seyahat amaçlı araç kiraladıysanız eğer, merkezde en az bir gün geçirip, İzmir’in görmeye değer yerleriniz ziyaret etmelisiniz. İzmir’de deniz havası eşliğinde kahvaltınızı yapabileceğiniz, akşam yemeği yiyebileceğiniz pek çok güzel restoran, müze, konser alanları ve tarihi yerler mevcuttur.

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü

Güzelbahçe tarafında sabah denize karşı serpme kahvaltınızı yaptıktan sonra İnciraltı’ndaki bu güzel denizcilik müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Konak merkezden, 14 km , 22 dakika uzaklıkta, Güzelbahçe sahilden 30 km, 35 dakika uzaklıkta olan bu güzel müzemiz Pazartesi hariç her gün 09:00-17:00 saatleri arası ziyaret edilebilir.

Atatürk Müzesi

Konak Alsancak Birinci Kordon’da yer alan Atatürk Müzesinde Ulu Önder Atatürk’ün pek çok kişisel eşyasını görebilir, yokluk ve büyük mücadele içerisinde bile sadelik ve zarafetiyle Milletini nasıl temsil ettiğini yaşayabilirsiniz.

Konak Merkezden, 5 km, 15 dakika uzaklıkta olan bu müzeyi haftanın her günü 09:00-17:00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

izmir-ataturk-muzesi

İzmir Fuarı

İzmir Fuarı şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Ağaçlık yapısı, parklar ve bahçeleri, lunaparkı spor salonu ve çay bahçeleriyle şehrin nefes alma yerlerinden birisidir. 2015 yılına kadar İzmir’de düzenlenen tüm fuarlar için merkez olan bu yer, 2015 yılında Fuar İzmir’in kurulmasıyla fuar organizasyonlarını yeni fuar alanına bırakmış ve İzmir halkına sakin ve temiz bir dinlenme alanı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Yakın bir otelde kalıyorsanız, akşam yürüyüşünüzü serin ve yeşil bir ortamda yapabilir, köpeğinizi gezdirebilir ve çayınızı içebilirsiniz.

Konak merkeze 4 km, 15 dakika uzaklıkta olan bu yerde kapalı otopark da mevcuttur.

İzmir Çevre Mesire Yerleri

İzmir’in içerisinde bir gününüzü değerlendirdikten sonra, özellikle yaz aylarında ziyaret ediyorsanız, günü birlik gezip görebileceğiniz pek çok sayfiye yeri ve tarihi yer mevcuttur.

Çeşme

Çeşme İzmir Adnan Menderes havalimanından, 032-E881 numaralı otoyolu kullanarak yaklaşık 1 saatlik bir mesafededir. Son yıllarda bir dünya markası haline gelmiş olan bu güzel sayfiye şehrinde kiraladığınız aracınızla birlikte pek çok sahil ve koyu gezebilir güzel bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz. Eğer kalabalığı dert etmiyorsanız, akşam yemeği için de Alaçatı’ya geçip güzel bir balık ziyafeti çekebilirsiniz.

Eğer sörf ile ilgileniyorsanız zaten Alaçatı’yı muhtemelen herkesten iyi biliyorsunuzdur.

cesme

Kuşadası-Selçuk

Efes Harabelerinin yer aldığı Selçuk ilçesi, İzmir’e 75 km uzaklıkta ve yaklaşık 1 saatlik mesafededir. İzmir’e geldiyseniz muhakkak ziyaret etmeniz gereken bir yer Efes Harabeleri. Tabi ki tur kapsamına Şirince Meryem Ana Evi, Yedi Uyuyanlar Mağarası ve İsa Bey Camii’ni de almanızı şiddetle öneriyoruz.

Bu gezinizi tamamladıktan sonra 1 saat daha yola devam edip, Kuşadasına varabilir ve deniz kum ve güneşin keyfini sürebilirsiniz.

kusadasi-ve-efes-antik-kenti

Eski ve Yeni Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan birbirine yaklaşık 20 dakika mesafede olan bu şirin Ege Kasabaları, eşsiz manzarası, temiz denizi ve sakinliğiyle huzur arayan ziyaretçilerin başlıca uğrak noktası konumunda.

İzmir’den 70 km kuzeyde, yaklaşık 1 saatlik mesafede olan bu kasabaya O30 otoyolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

İş Seyahatleri

İzmir Türkiye ekonomisinde her zaman ilk beşte olmuş, limanı, tarım arazileri, fabrikaları ve hizmet sektörü ve fuar alanlarıyla bölgenin lokomotifi konumunda bir şehirdir. Toplam 6 üniversitesiyle ayrıca bir öğrenci şehridir.

Fuar İzmir

Artan Fuar ihtiyacını karşılamak, şehrin merkezinde yer alan eski fuar alanının getirdiği zorluklardan kurtulmak amacıyla 2015 yılında şehrin güneyinde kurulan Fuar İzmir bölgenin en büyük fuar alanıdır.

Adnan Menderes Havalimanından kiralık aracınızla Fuar İzmir’e yaklaşık 15 dakika içerisinde ulaşabilir ve park yeri konusunda da herhangi bir sorun yaşamazsınız.

fuar-izmir

İzmir Limanı ve Bayraklı

İzmir Alsancak Limanı, İzmir’in merkezinde yer almaktadır. Karayolu ve demiryolu bağlantılarıyla yük ve yolcu gemileri için bölgenin en önemli limanı konumundadır. Limana çok yakın Bayraklı ilçesi de İzmir’in gökdelenleri en yoğun bölgesi olarak gelişmiş ve bu sayede limana ve adliyeye olan yakınlığı sebebiyle Bayraklı ilçesi bir nevi iş merkezi konumuna gelmiştir.

Havalimanından Alsancak Liman’ı 20 km ve yaklaşık 35 dakika mesafededir. Bayraklı ilçesi de gene yaklaşık 40 dakikalık bir mesafededir.

Kemalpaşa

İzmir’in sanayisinin önemli bir bölümünün yer aldığı bu ilçe İzmir’in doğusunda yer almaktadır. Pek çok fabrika ve şirket merkezinin yer aldığı bu ilçe ayrıca tarımın da gelişkin olduğu bir bölgedir.

Adnan Menderes Havalimanından 60 km. uzaklıktaki bu ilçeye yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.