Uzun Yola Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Uzun Yola Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Yayınlanma Tarihi 9 Kasım 2023

Araçla uzun yola çıkarken dikkat edilmesi gerekenler, hem güvenlik hem de konfor standartları açısından önem taşıyor. Uzun araç seyahatlerinde farklı pek çok senaryoya karşı hazırlıklı olmak, öncelikle sürücü ve yolcu güvenliği için taviz verilmeyecek bir konu. Bu doğrultuda uzun yola çıkmadan önce yapılması gerekenler daha çok araç bakımı ile ilgili maddelerden meydana geliyor. Bununla beraber sürücü ve yolcu davranışlarına yönelik de çeşitli direktifler var. İçeriğimizde uzun yola çıkmadan önce neler yapılmalı hakkındaki tüm merak edilenleri bir araya getirdik.

 

Devamı
İstanbul'un En Güzel Parkları

İstanbul'un En Güzel Parkları

Yayınlanma Tarihi 5 Ekim 2023

İstanbul'un en güzel parkları, kentin dört bir yanına yayılıyor ve çocuklardan yetişkinlere geniş bir kesime hitap ediyor. Hem Anadolu Yakası hem Avrupa Yakası'nda ziyaret edebileceğiniz İstanbul parkları, oyun alanlarından yemyeşil peyzajına kadar pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor. Yaz - kış hafta sonu kaçamakları, çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için huzurlu, sessiz - sakin bir zaman dilimi gibi pek çok imkân sunan İstanbul parklarını siz de içeriğimizde keşfedebilir, rotanızı oluşturabilirsiniz!

 

Devamı
İstanbul'a Yakın Kamp Alanları

İstanbul'a Yakın Kamp Alanları

Güncelleme Tarihi 21 Ağustos 2023

Doğa ile iç içe bir hafta sonu ya da minik bir tatil isteyenler için kamp yapmak harika bir seçenek oluyor. Şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için de kamp yapmak iyi bir tercih. Üstelik haftanın yorgunluğunu üstünden atmak isteyen İstanbullular için şehirden fazla uzaklaşmaya bile gerek yok. İstanbul çevresinde yer alan doğal güzellikler ve kamp alanları sayesinde doğanın içinde harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Çadırınızı atıp kuş sesleri ve doğanın güzellikleriyle dolu küçük bir kaçamak yapmak istiyorsanız İstanbul'a yakın kamp alanlarına gelin birlikte bakalım.

 

Devamı
Alaçatı Gezi Rehberi

Alaçatı Gezi Rehberi

Güncelleme Tarihi 12 Temmuz 2023

Her biri birbirinden şirin sokaklar, rengarenk çiçeklerin sardığı tek katlı taş evler, dost canlısı insanlar, enfes yemekler, hayatın merkezindeki eğlence mekanları, nefes kesen Kleopatra Koyu, yel değirmenlerinde gün batımı manzarası, bitmek bilmeyen gece hayatı ve daha neler neler... Tüm bunlar Alaçatı'yı anlatmak için yetmez ama hatırlamak için yeter. Siz de "Bu tatilde Alaçatı'yı görmek istiyorum." diyenlerdenseniz bu yazı tam size göre. Zira bu yazıda, Alaçatı gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve eğlenilecek mekanların listesi bulunuyor. Okumaya devam ederek Alaçatı'nın gecesi ve gündüzü hakkında pek çok faydalı bilgiye sahip olmanız mümkün. Hazırsanız tarihi ve kültürel mekanlarla başlayalım.

 

Devamı
Sapanca'da Gezilecek Yerler

Sapanca'da Gezilecek Yerler

Güncelleme Tarihi 17 Mayıs 2023

Türkiye’nin dört mevsim rağbet gören tatil yerlerinden biri. Göl kenarındaki konforlu otelleri ve farklı lezzetler sunan restoranlarıyla süslenen Sapanca ilçesi Sakarya merkezine 20 km uzaklıkta. İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi büyükşehirler için oldukça ulaşılabilir noktada olan bu doğa harikasında birçok aktivite sizi bekliyor. Hem merkezi hem de cennet gibi bu bölgede neler yapabileceğiniz öğrenmek ister misiniz?

 

Devamı
İstanbul'un Nostaljik Semti Kuzguncuk

İstanbul'un Nostaljik Semti Kuzguncuk

Güncelleme Tarihi 8 Aralık 2022

İstanbul’un en güzel ilçelerinden Üsküdar’da yer alan Kuzguncuk nostaljik sokakları, Arnavut kaldırımları ve şirin renkli evleriyle görenlere huzur veriyor. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz atmosferi, yiyecekleri ve semtin dört bir yanına yayılmış Osmanlı döneminin mimarisi semte gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Devamı
Patara Antik Kenti

Patara Antik Kenti

Güncelleme Tarihi 9 Aralık 2022

Patara Antik Kenti kültürel, tarihi ve turistik açıdan Türkiye’nin dünya çapında öne çıkan noktaları arasında yer alıyor. Yürütülen arkeolojik çalışmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre Patara’nın tarihinin MÖ 8. yüzyıla kadar dayandığı, hristiyan dünyası için oldukça önem taşıdığı ve Noel Baba adı ile anılan Saint Nikolaos’un da doğum yeri olarak biliniyor.

Devamı
Yeni Normal Seyahat Trendleri

Yeni Normal Seyahat Trendleri

Güncelleme Tarihi 28 Haziran 2021

Uzun bir süre devam eden karantina döneminin ardından kontrollü normalleşme nin başlaması ile tatilciler, 2021 seyahatlerini de bu doğrultuda planlamaya başladılar. Peki siz yeni normalde yola çıkmadan önce nasıl bir seyahat hayal ediyorsunuz? 

Devamı