Ankara Araç Kiralama

Ankara Araç Kiralama

Ankara Araç Kiralama - Gençlik Parkı

SIXT Ankara Araç Kiralama

Sixt olarak Türkiye'nin başkenti Ankara'da da tüm nitelikli hizmetlerimizle sizlerle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Araç kiralama sektörünün dünyaya açılmış markalarından biri olarak, Türkiye'de de zengin araç filomuz, profesyonel çağrı merkezimiz ve esnek fiyat sözleşmelerimizle hizmetinizdeyiz. Uzun ya da kısa dönem fark etmeksizin, Ankara'daki seyahatlerinizde de bizi seçebilir, sunduğumuz en iyi fiyat seçenekleri gibi birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Sixt rent a car dünyasında birbirinden farklı pek çok araç grubunu görebilir, sizin için en ideal olan araç marka ve modelini tercih edebilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize yönelik önemli ölçüde kolaylık sağlayan esnek sözleşme anlayışımız sayesinde hiçbir zorluk yaşamadan dilediğiniz aracımızı kiralayabilirsiniz. Türkiye'nin en kalabalık illerinden biri olan Ankara, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne de ev sahipliği yaptığından oldukça resmi bir ortama ve protokole de sahip. Bununla beraber Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) gibi adını dünyaya da duyurmuş önemli üniversiteler sayesinde Ankara'da önemli bir genç nüfus da bulunuyor. Rent a car hizmetlerimizden yararlanarak Ankara gibi çok yönlü bir şehirdeki tüm işlerinizi ve seyahatlerinizi güvenle sürdürebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki şubemiz; tecrübeli kadrosu, geniş araç yelpazesi ve sunduğu mükemmel çözümleriyle yanınızda! Her ihtiyaç ve bütçeye uygun araç kiralama fırsatını yakalayabileceğiniz şubemiz, havalimanının iç hatları kısmında sizleri bekliyor.

Adres : Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali Dal: 505 Çubuk- Ankara
E-Posta :
Telefon : 0850 222 2 000
Hafta içi : 07:00 - 23:30 Hafta sonu : 07:00 - 23:30

SIXT Rent a Car Rehberi

Sixt araç kiralama Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki şubesiyle Türkiye'nin başkentinde de yüksek kaliteyi ve müşteri memnuniyetini yakalıyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yaklaşık 1 saat süren Ankara Esenboğa Havalimanı'na indiğinizde iç hatlarda bulunan ofisimizden rezervasyon yaptığınız aracımızı teslim alabilir, vakit kaybetmeden Ankara yolculuğunuza başlayabilirsiniz. En uygun araç kiralama gibi birçok fırsatla tanışabileceğiniz Sixt rent a car hizmetlerimiz sayesinde keyifli ve konforlu yolculuğunuz için her şeyi hazır hale getirmeyi amaçlıyoruz. Rezervasyon işlemlerinizi başlatmanızsa oldukça kolay. Sixt web sitemiz üzerinden, online olarak rezervasyonunuzu başlatabilirsiniz. Üç basit ve zahmetsiz adımda işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz sitemizde, öncelikle lokasyon seçebilir, ardından aracın alınması ve geri verilmesine dair tarih aralıklarını belirletebilirsiniz. Ardından seçtiğiniz lokasyon ve tarihlerdeki uygunluk durumlarına göre birçok araç grubu arasından en ideal seçeneği tercih edebilirsiniz. Bu işlem esnasında araç kiralama fiyatlarını ve ek fırsatları öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek rezervasyon yapmak isterseniz 0850 2222 000 çağrı merkezimizi arayarak da işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Henüz rezervasyon işlemleriniz noktasında kesin karar vermediyseniz de; rezervasyon@sixt.com.tr mail adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek fiyat ve araç teklifi alabilir, sunulan tekliflere göre son kararınızı verebilirsiniz. Kurumsal araç kiralama çözümleri içinse kurumsal@sixt.com.tr mail adresi üzerinden bizimle irtibata geçerek talebinizi oluşturabilirsiniz. Sixt rent a car Ankara olarak her zaman en iyi hizmeti vermek için çalışmayı sürdürüyoruz.

Ankara Araç Kiralama

Ankara'da Trafik Durumu

Türkiye'nin, nüfusu en fazla olan illerinden biri olan Ankara'da trafik haritası lokasyona, zamana göre önemli ölçüde değişebiliyor. İstanbul gibi dünyanın önde gelen metropollerinden birine kıyasla çok daha az araç yoğunluğunun olduğu başkentte yolcular bölge bölge yoğun araç trafikleriyle de karşılaşabiliyor. Ulaşım ve yol çalışmaları iyileştirilmeleriyle daha rahat bir yolculuğun sağlanması amaçlanıyor. Örneğin, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki şubemizden, rezervasyon yaptığınız Sixt aracımızı alarak ODTÜ'ye gitmeniz, bir trafiğin olmadığı durumlarda yaklaşık 35 dakika sürüyor. ODTÜ'nün hemen arkasında kalan ODTÜ ormanına da aynı şartlarda ortalama aynı sürelerde varılıyor. Esenboğa Havalimanı'ndan Anıtkabir'e gitmek ise çok daha kısa sürüyor. Yaklaşık yarım saatte havalimanından Anıtkabir'e kolayca gidebilirsiniz. ODTÜ'ye gelmeden varabileceğiniz Kızılay'a da araç yoğunluğunun olmadığı bir zamanda, ortalama 30 dakikada varabilirsiniz. İç Anadolu Bölgesi'nin güzide diğer bir kenti olan Eskişehir'e ise üç farklı yoldan gitme imkanı bulunuyor ve en yakın yol yaklaşık 3 saat sürüyor. Ankara Esenboğa araç kiralama denilince akla ilk gelen rent a car şirketlerinden biri olarak, havalimanındaki ofisimizde bulunan yetkililer aracılığıyla Ankara trafik haritasına dair önemli bilgiler edinebilirsiniz. Rotanızı oluşturmanız için çeşitli alternatifleri, yolculuklarınızı daha kısa kılacak yol tariflerini yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Dahası, güncel bir GPS üzerinden Ankara haritasını çıkartarak da şehirdeki tüm trafik durumuna ulaşabilirsiniz.

Ankara Araç Kiralama - Anıtkabir

Ankara Gezilecek Yerler

Türkiye'nin başkenti Ankara'da gezilecek yerler denildiğinde akla gelen ilk noktalardan biri Anıtkabir'dir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının bulunduğu Anıtkabir dünden bugüne yerli & yabancı sayısız ziyaretçinin Ankara'daki en uğrak noktalarından biri. Esenboğa Havalimanı ile arasında yaklaşık 30 dakikalık bir mesafe bulunan Anıtkabir, Atatürk'ün anıt mezarının bulunduğu, şehrin en sembolik yerleri arasında bulunuyor. Özellikle 19 Mayıs gibi milli bayram dönemlerinde sıkça ziyaret edilen Anıtkabir'de 4 farklı bölüme sahip bir müze, Atatürk'ün özel eşyaları, Milli Mücadele dönemini içeren yağlı boya tablolar ve çok daha fazlası yer alıyor. Bununla beraber Ankara, yalnızca Cumhuriyet'e değil, bin yıllara tanıklık etmiş bir kent olarak da öne çıkıyor. Ankara Ulus'ta bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi bu açıdan tarihe şahit olabileceğiniz, dünyanın sayılı müzeleri arasında bulunuyor. Havalimanından yola çıktığınız takdirde Özal Bulvarı üzerinden müzeye yaklaşık yarım saatte varabilirsiniz. Milli Mücadele'nin ruhunu yansıtan bir müze olarak da Kurtuluş Savaşı Müzesi öne çıkıyor. Günümüz Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni de ziyaret edebilirsiniz. Avusturyalı mimar Clemens Holzmeister tarafından inşasına başlanan bugünkü meclis binası yaklaşık 500 bin metrekarelik bir alanda bulunuyor. Ankara'nın en sembolik yapıları arasında Atakule de bulunuyor. Atakule, Ankara'nın başkent oluşunun 66. yıl dönümünde, 13 Ekim 1989'da açılmıştır. Çok daha eski yılların yapılarına tanıklık etmek isteyenler için de Ankara Kalesi dikkat çekiyor. M.S. 7. yüzyılda Persler tarafından yapıldığı düşünülen Ankara Kalesi sırayla; Romalıların, Bizans'ın, Selçukluların, Haçlı Ordusu'nun ve Osmanlı Devleti'nin eline geçmiştir. Havalimanından Ankara Kalesi'ne gitmek de trafiğin yoğun olmadığı zamanlarda 30 dakikalık bir vakti kaplıyor.

Ankara Araç Kiralama - Kuğulu Park

Sık Sorulan Sorular

Sixt rent a car Ankara şubeniz nerede?

Sixt Ankara şubemiz, Esenboğa Havalimanı'nda, iç hatlardaki gelen yolcu terminalinde bulunuyor.

Ne kadar süreyle araç kiralayabilirim?

Hizmetlerimiz kısa ve uzun dönem kiralama olarak ikiye ayrılıyor. İhtiyaçlarınıza yönelik olarak birini seçebilir ve uygun tarih aralıklarını belirleyebilirsiniz.

Araç filonuzda ne tür araçlar bulunuyor?

Filomuzda Mercedes - Benz, BMW gibi Premium seçenekler, SUV'lar, üstü açık arabalar, minibüsler ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Uzun dönem araç kiralama hizmetinizden yararlanmak için ne yapabilirim?

Kurumsal hizmet olarak sunduğumuz uzun dönem araç kiralama için kurumsal@sixt.com.tr e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teslim aldığım aracı, farklı bir şubenize bırakabilir miyim?

Ankara'da, yalnızca Esenboğa Havalimanı'ndaki şubemizle hizmet verdiğimizden araçları sadece buradan teslim alıyoruz.

whatsapp