Ankara Araç Kiralama

Ankara Araç Kiralama

genclik-parki

Sixt rent a car Ankara

Avrupa’nın ve dünyanın sayılı araç kiralama firmalarından Sixt rent a car size Ankara şehrinde de hizmet vermekten büyük mutluluk duyar. Tüm Türkiye’deki gibi, Ankara şehrinde de Mercedes-Benz, BMW gibi Premium markalarla ruhunuza hitap eden araçlarla birlikte, Nissan, Renault, Peugeot gibi bütçenize, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun araçları kiralamanız mümkün. İster iş amaçlı ister seyahat amaçlı olsun Ankara’da size uygun araç seçeneklerimizle seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hizmetimiz

Ankara araç kiralama denilince akla ilk gelen noktalardan biri olan Ankara Esenboğa Havalimanı şubemiz kaliteli hizmetin sunulduğu, tecrübeli kadrosu ve zengin araç filosuyla her ihtiyaca uygun seçeneklerin yer aldığı bir şubemizdir. İç hatlar gelen yolcu terminalinde bulunan Sixt ofisimizden kısa sürede aracınızı alarak randevularınıza yetişebilir, kalitenin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Havalimanımızdan çevre yolu bağlantıları ile de yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Şehir Merkezi’ne rahatlıkla ulaşabilir, bakanlıklar ve kamu kuruluşlarındaki işlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Ulaşımda taksi, Havaş ve Belko air otobüslerinden yararlanabilirsiniz.

Adres : Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali
E-Posta :
Telefon : 0850 222 2 000
Hafta içi : 07:00 - 23:30 Hafta sonu : 07:00 - 23:30

Ankara Hakkında

ankara

Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri Ankara; köklü tarihi, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olması sebebiyle kültürel zenginliğe sahip bir şehirdir. Anıtkabir, Anadolu Medeniyetler, Ulucanlar cezaevi Müzesi, Kurtulus Savaşı müzesi, Etnoğrafya Müzelerini gezebilir, tarihi tekrar yaşayabilirsiniz. Havalimanımızdan; Hamamönü, Samanpazarı, Hacı Bayram Veli Türbesi’nde tarihin atmosferini yaşayabilirsiniz.

Organize sanayi bölgelerine yaklaşık 40 dk da ulaşabilirsiniz. Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir gibi komşu illerimize günü birlik ziyaretler yapabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanına yaklasık 80 km uzaklıkta bulunan Kızılcahamam da Soğuksu Milli Parkı, otelleri, kaplıcaları ziyaret edebilir, doğa içerisinde keyifli zaman geçirebilirsiniz. 180 km uzaklıkta bulunan Ilgaz da kış turizmi aktivitelerinden yararlanabilirsiniz.

Beypazarı

Ankara'nın 98 kilometre batısında yer alan bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Beypazarı’nda en fazla üç kattan oluşan meşhur konakları cumbalı veya kuşganalı ahşap yapılardan oluşmaktadır.

Kuğulu Park

izmir

Ankara şehrinin merkezinde; Kavaklıdere mahallesinde yer alan Kuğulu Park, Tunalı Hilmi Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Polonya Caddesi'nin arasındadır. Birbirinden güzel fotoğraflar çekilebileceğiniz bu eşsiz samimi parkta ailenizle birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Anıtkabir

Türk Kurtuluş Savaşı'nın, Türk İnkılâplarının büyük önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının bulunduğu, ülkemizde çok büyük bir manevi değere sahip ve barındırdığı tarihi zenginlik nedeniyle pek çok kişinin gezi listesinde ilk sırada yer alır Anıtkabir. Bu anıtmezar ülkemizin en görkemli projelerinden bir tanesidir. Gezilip görülmeye değer bu eşsiz anıt mezar Aslanlı Yol, Tören Meydanı ve Mozole olmak üzere 3 bölüme ayrılıyor.Her bir bölümde eşsiz bir tarih yolculuğu sizleri bekliyor.

anıtkabir

Kızılcahamam

Ankara’nın kuzeyinde E5 Ankara-İstanbul Devlet Karayolu üzerinde ormanlık ve dağlık bir alanda yer alan Kızılcahamam’da kaplıcalardan yararlanabilirsiniz. Toprağının kırmızı renkli oluşu ve bir çok kaplıcaya sahip olması adına yansımıştır. Pek çok hastalığa iyi gelen termal suları sayesinde “Şifa Merkezi” olarak bilinen Kızılcahamam’da her yıl Soğuksu Milli Parkı içinde “Soğuk- su Festivali“ düzenleniyor.