Şerit Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Şerit Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Yayınlanma Tarihi 15 Şubat 2024

Her geçen gün gelişen otomotiv endüstrisi, teknolojik gelişmelerle beraber sürücü güvenliğini ve konforunu arttırıyor. Gelişen bu sektör içerisinde pek çok sürücünün de memnun kaldığı sistemler arasında şerit takip sistemi yer alıyor. Otomotiv sektörü içerisinde iyi düşünülmüş bir sistem olan şerit takip sistemi sürücülerin güvenlik kaygısının azalmasına yardımcı oluyor. Peki şerit takip sistemi nasıl çalışır? Birçok sürücü tarafından merak edilen bu sorunun cevabını sizin için araştırdık. Merak edilen tüm soruların cevapları için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

 

Devamı
Parasailing Nedir, Nerelerde Yapılabilir?

Parasailing Nedir, Nerelerde Yapılabilir?

Yayınlanma Tarihi 15 Şubat 2024

Ekstrem sporlar her daim eğlence ve adrenalinin tavan yaptığı anlara sahne olmuştur. Bunun için her macera tutkunu bu sporları deneyimlemeden geçmemeli. Zira doğanın eşsiz yanlarını keşfederken heyecan dolu dakikalar yaşamanın başka bir yolu yok! Parasailing sporu da doğa ve macerayı bir arada sunan dallar arasındadır. Özellikle gökyüzünün sonsuz mavisinde rüzgar ile ahenkle süzülmenin keyfini yaşamak istiyorsanız, parasailing tam size göre bir aktivitedir. Bu heyecan dolu sporla hiç tanışmadıysanız doğru adrestesiniz. Parasailing sporu hakkında bilmeniz gereken her şey yazımızda sizi bekliyor. Araç kiralama hizmetiyle macera tutkunlarının favorisi olan SIXT, hayatın her alanına değer katan bilgilerle karşınızda!

 

Devamı
Her Sanatseverin Ziyaret Etmesi Gereken İstanbul Müzeleri

Her Sanatseverin Ziyaret Etmesi Gereken İstanbul Müzeleri

Yayınlanma Tarihi 15 Şubat 2024

İstanbul müzeler açısından dünya çapında en zengin kentlerden biridir. Kuruluşundan itibaren İstanbul, tarihte birçok devletin egemenliği altında gelişmiştir. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi üç evrensel imparatorluğa başkentlik olması da şehri dünya ölçeğindeki en değerli kentlerden biri yapar. Bu nedenle gezip görülecek pek çok İstanbul müzesi vardır. Şehrin tarihi, kültürel geçmişini keşfedeceğiniz müzelerin yanı sıra İstanbul'da oyuncak müzesi, edebiyat müzeleri, otomobil müzesi gibi yerler de vardır. İçeriğimizde siz de İstanbul müzelerini keşfedebilir, planınızı oluşturabilirsiniz!

 

Devamı
Akaryakıt Dolumu Nasıl Yapılır?

Akaryakıt Dolumu Nasıl Yapılır?

Güncelleme Tarihi 12 Şubat 2024

Akaryakıt dolumu, gelişmiş bir otomasyon sistemi ve pompalar aracılığıyla modern bir uygulamayı kapsar. Akaryakıt istasyonları, akaryakıt dolum ve ikmalinin yapıldığı yerler olmasının yanı sıra bakım ve onarım hizmetleri de sunar. 24 saat hizmet veren ve yoğun bir tempoya sahip olan akaryakıt istasyonları, bu hız ve sirkülasyona uygun bir teknolojik altyapı ile donatılır. Peki akaryakıt dolumu nasıl yapılır? Konu hakkındaki merak edilenleri içeriğimizde bir araya getirdik.

 

Devamı

Anti-Lag Sistem Nedir?

Güncelleme Tarihi 12 Şubat 2024

İlk olarak yarış otomobillerindeki bir performans özelliği olarak kullanılmaya başlanan anti-lag sistem, günümüzdeki bazı yüksek performanslı araçlarda da ihtiyaç duyulması nedeniyle tercih edilmeye başlanmış. Peki, anti-lag nedir? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında görebilir, konu hakkında pek çok detaylı bilgi bulabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

 

Devamı
Araçlarda ECO Mod Nedir, Ne İşe Yarar?

Araçlarda ECO Mod Nedir, Ne İşe Yarar?

Güncelleme Tarihi 12 Şubat 2024

Modern arabalar genellikle seçilebilen çok çeşitli sürüş modlarıyla üretilir. Bazıları sürüş deneyiminde bariz değişiklikler yaparken bazıları ise daha incelikli noktalara önem verir; mesela ECO mod gibi. ECO mod ne işe yarar diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu modun herhangi birinin tam adı bir otomobil üreticisinden diğerine değişebilse de amaç her zaman aynıdır. Sürüş modları, bir otomobilin sürüş dinamiklerini hem mevcut koşullara hem de sürücünün tercihlerine uyacak şekilde uyarlar. Sürüş modları arasında en yaygın olarak görebileceğiniz ECO modudur. Bu yazımızda ne işe yaradığını ve ne zaman denemek isteyip istemediğinizi açıklamak için araçlarda ECO mod özelliğine yakından bakacağız.

 

Devamı
Buji Nedir, Ne İşe Yarar?

Buji Nedir, Ne İşe Yarar?

Güncelleme Tarihi 12 Şubat 2024

Temelden başlayacak olursak buji ne demek, önce buna değinmek gerekir. Buji, bazı içten yanmalı motorların silindir kapağına uyan ve bir elektrik kıvılcımı aracılığıyla sıkıştırılmış aerosol benzini ateşleyen elektrikli bir cihazdır.

Devamı

Dizel Araba Mı Benzinli Araba Mı?

Güncelleme Tarihi 12 Şubat 2024

Araba almadan önce pek çok kişinin aklına takılan sorulardan biri olan dizel araç mı benzinli araç mı, sorusu satın alım tercihlerini etkileyebiliyor. Her iki araba türünün de farklı avantajları bulunuyor. Dolayısıyla bu iki yakıt türü arasında karar verirken ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Bu noktada kullanım alışkanlıklarınız ve amaçlarınızı göz önünde bulundurarak ideal seçimi yapabilirsiniz. Peki dizel ve benzin farkı tam olarak nedir, her iki araç modelinin avantajları nelerdir? Gelin bu konuyu hep birlikte daha yakından inceleyelim.

 

Devamı
Araçlarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Araçlarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Güncelleme Tarihi 12 Şubat 2024

Yakıt tasarrufu motorlu taşıtlarda yer alan yakıt miktarını minimize etmeye ve böylece çok daha uzun mesafeler katedebilmeye imkân tanıyor. Farklı pek çok etkene bağlı bir süreç olan yakıt tasarrufu, özellikle uzun vadede sunduğu avantaj ile de bütçe dostu bir değer ortaya çıkarabiliyor. Peki araçlarda yakıt tasarrufu nasıl yapılır?

Devamı
En Ucuz Hatchback Araba Modelleri

En Ucuz Hatchback Araba Modelleri

Yayınlanma Tarihi 9 Şubat 2024

Söz konusu şehir içi yolculuklar olduğunda söz konusu arabanın bazı niteliklere sahip olması gerekir. Çünkü her araba şehir yaşamının kalabalık yollarına, dar sokaklarına ve yoğun trafik ışıklarına uygun olmayabilir. Günlük rutinlere ayak uyduracak bir araba seçimi yapılmadığı takdirde aşırı yakıt tüketimi, trafik sorunları ve konfor problemlerine sebep olabilir. Bunun için dinamik sürüş deneyimi ilk kriterinizse buna uygun araç seçimi yapmalısınız. Hatchback araç modelleri şehir yaşamının zorlu koşullarına ayak uydurabilecek kadar dinamik bir seçenek. Çünkü bu modeller hızlı manevra, kompakt tasarım ve yakıt verimliliği konusunda oldukça iddialı. Eğer sizin de aradığınız bu tür özellikler ise hatchback bir araba modeli şehir yaşamınıza konfor katacaktır. Artık sizi hatchback araba modelleriyle tanıştırdığımıza göre birkaç model de sunmamızı ister miydiniz? Eğer cevabınız evetse en ucuz hatchback arabalar karşınızda. Bütçe dostu ve maksimum konfor sunan modeller içeriğimizin devamında sizi bekliyor. Hatchback modelleri ilk olarak yollarda deneyimlemek isterseniz SIXT'in Araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

Devamı