SIXT

Almanya'nın ilk rent a car firması olarak, kuruluş öykümüz 1912 yılına uzanıyor. Sektörün dünya çapındaki en köklü firmalarından biri olarak bugün; yaklaşık 110 ülkede, 2100'ü aşkın şubemizle faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Üstelik, 4.000'i aşkın kiralama ofisimizle dünya genelinde müşterilerimize hizmet götürmekteyiz. SIXT olarak, rent a car sektörünün en ulaşılabilir, yenilikçi ve fırsatlar sunan oyuncularından biri olmanın gururunu taşıyoruz. Araç kiralama ve leasing alanlarındaki her bir başarımız, çıtayı tekrar belirlemek noktasında da en büyük motive kaynaklarımızdan biri. Tüm bu tecrübe ve başarılarımız, sektörün yeni teknolojilerden yararlanmasına öncülük etmek noktasında da sağlam adımlar atmamızı sağlıyor.

Misyonumuz

SIXT rent a car olarak, sunduğumuz dünya ölçeğindeki araç kiralama hizmetleriyle her zaman yeniliğin, yüksek müşteri memnuniyetinin ve sektörün gelişmesine yönelik atılımların habercisi olmayı amaçlıyoruz. Yaklaşık 110 ülkede, 280.000'den fazla araca dijital erişim imkanı sağladığımız SIXT App, sektörün dijital çözümlerle günümüz dünyasına da adapte olmasını kolaylaştırıyor. Tüm bu hamlelerimiz, müşterilerimize kolaylık sağladığımız birçok fırsat ve hizmetin dijital dünyada da erişilebilir olmasını sağlıyor. SIXT rent a car olarak hem sektörün daha çok ivme kazanması hem müşterilerimizin yüksek kalite hizmetlerle buluşması hem de araç kiralama alanının dijitalde de layıkıyla var olması için azimle çalışmayı sürdürüyoruz. Kendi araç yelpazemizle beraber, 1.500'den fazla mobilite ortağından gelen hizmetleri de sistemimize entegre ederek sürdürülebilir, geleceğe dönük bir iş birliği oluşturmayı hedefliyoruz.

SIXT Türkiye

Yılların verdiği tecrübe ile 1992 yılında Türkiye'ye de merhaba dedik. SIXT Türkiye olarak; dünya ölçeğindeki başarımızın sırrı olan yüksek müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimizi Türkiye'de de sunarak kısa sürede çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladık. Kurumsal ve bireysel müşterilerimize dönük yaratıcı çözümlerimizle rent a car dünyasındaki tüm taleplere en nitelikli şekilde yanıt vermek için çalışıyoruz. SIXT Türkiye olarak ilk profesyonel çağrı merkezimizi kurduğumuz 2004 yılından beri müşterilerimizin geri bildirimleri ve rezervasyon işlemlerine en etkili şekilde yanıt veriyoruz. Tüm bu müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerimiz bizi bugünlere başarıyla taşıdı. Bunun yanı sıra kısa ve dönemsel ya da uzun dönem araç kiralama hizmetlerimizden yararlanan sayısız müşterimizin, rahat ve güvenli seyahat etme hakkını korumayı en temel ilkelerimizden biri sayıyoruz. Bu noktada zengin araç yelpazemiz, esnek sözleşme anlayışımız ve sunduğumuz fırsatlarla SIXT Türkiye olarak yalnızca araç kiraladığınız değil, ihtiyaçlarınız için en doğru aracı bulduğunuz bir kuruluşuz. Premium yaşam standartlarını araç kiralama sektörüne entegre ederek, ulaşılabilir fiyatlarla müşterilerimize en konforlu hizmeti sunmak misyonumuzun ta kendisi. SIXT Türkiye ile araç kiralama alanında yüzünüzü güldürecek yeni deneyimler için yaratıcı çözümler sunmaya devam ediyoruz.

SIXT Olarak Temsil Ettiğimiz Değerler

 • Kurumsal ve bireysel müşterilerin mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş çözümler sunma
 • Mobilite sektörüne çağ atlatacak olan teknolojik yenilikleri benimseme
 • Cazip koşullarda, birinci sınıf araçlardan oluşan bir araç filosuna sahip olma
 • Tanınmış diğer mobilite sağlayıcıları, havayolları ve önde gelen otel zincirleri ile etkili iş birlikleri kurma
 • Yüksek müşteri memnuniyetine odaklanma
 • Etkili pazarlama ve başarılı iletişim kurma yeteneğini koruma

SIXT Kurum Kültürü

SIXT olarak global çapta yaklaşık 110 ülkede aktif bir şekilde hizmet veriyoruz. Biz, 8.500'den fazla üyesi olan bir aile şirketiyiz ve ölçeğimiz ne kadar büyürse büyüsün, aile şirketi anlayışını koruyacağız. Kurum kültürümüz, bu anlayıştan beslenerek çalışanlarına "aile ve bir arada olma" duygusunu hissettiriyor.

SIXT Türkiye olarak, Bor Holding çatısı altında tüm çalışanlarımızın kendilerini aileden biri gibi görmelerini önemsiyoruz. Globalde var olan kurum kültürümüzü, SIXT Türkiye özelinde de sürdürmek adına çalışıyoruz. Bize göre; başarılı bir şirket organizasyonunun temelini, mutlu ve kuruma bağlı çalışanlar oluşturur. Bor Holding grup şirketimizden Borlease Otomotiv olarak Great Place to Work ödülünü üst üste 3. kez kazanmamız da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Drying Little TearsKurumsal sosyal sorumluluk, SIXT Group'un kurumsal politikasının kalıcı bir parçasıdır. Şirketimizin ve çalışanlarımızın sürdürülebilir ve sosyal açıdan sorumlu eylemleri için faaliyetleri teşvik etmek, SIXT'teki öz imajımızın, misyon beyanımızın ve değer sistemimizin bir parçasıdır. Regine SIXT önderliğinde gerçekleşen, dünyanın en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve sektördeki rakiplerimizden bizi farklı kılan Drying Little Tears çalışmalarına maddi ve manevi destekte bulunmaktayız.

Aynı zamanda SIXT Türkiye olarak Bor Holding grup şirketleri ve çalışanları tarafından gönüllülük ilkesine dayalı oluşturduğumuz "Gülümseten Yarınlar Atölyesi" çatısı altında gerçekleştirilen tüm sosyal sorumluluk faaliyetlerimizde, daha iyi yarınlar için eğitime ve çevreye duyarlı, sürdürülebilir projeler hayat geçiriyoruz. Amacımız, ülkemizin dezavantajlı bölgelerinde eğitim gören öğrencilerin sosyo-ekonomik altyapılarının, eğitim hayatlarındaki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak ve yarınlarına güçlü başlangıç yapabilmelerini sağlamak. Eğitime destek projelerimizle hedefimiz, ülkemizin 81 iline farklı projelerle ayrı ayrı dokunabilmek.

SIXT Türkiye Sponsorlukları

 • Galatasaray Spor Kulübü, Futbol Takımı Ana Sponsorluğu
 • SIXT Türkiye olarak, 2020 – 2021 ve 2021 – 2022 sezonlarında, Türk futbolunun öncü kulüplerinden Galatasaray'ın ana sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz.
 • 2012- Uluslararası Alaçatı Festivali Ulaşım Sponsorluğu
 • 2013- TUTTUR.COM Turnuvasının Taşıma Sponsoru
 • 2013- İzmir Kısa Film Festivali'ne Ulaşım Sponsoru
 • 2013- Parkur Bisiklet Spor Kulübü'nün Bisiklet Branşına Forma Sponsoru
 • 2017- Karşıyaka Basketbol Takımı Araç Sponsorluğu

SIXT Türkiye Ödülleri

 • SIXT World Conference 2018 Marakeş
 • Her yıl geleneksel olarak düzenlenen The SIXT World Conference, 10 – 14 Ekim 2018 tarihleri arasında Fas Marakeş'te gerçekleştirildi. Dünyanın dört bir yanından, 100'den fazla ülkeden yöneticilerin ve temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, "Business Development" dalındaki ödüle SIXT rent a car Türkiye layık görüldü.
 • SIXT Türkiye bir Fortune500 şirketidir.
 • Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası SIXT Toplantısı, 23 – 27 Kasım 2016 tarihleri arasında da Malta'da gerçekleştirildi. 100'den fazla ülkeden yöneticilerin ve temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, "Eğitim ve Kalite" ödülüne SIXT rent a car Türkiye layık görüldü.
 • Her yılın Aralık ayında, SIXT rent a car merkez yönetimi tarafından düzenlenmekte olan SIXT Küresel Kongresi, Monaco'un başkenti Monte Carlo'da da gerçekleştirildi. Her yıl başarılı Franchise ülkelere verilen ödüller arasında belki de en anlamlısı olan "SIXT Kurumsal Kimlik" ödülüne ise SIXT Türkiye layık görüldü.
 • 2008 "En İyi Kurumsal Görünüm" ve 2010 "Hizmet ve Kalitede Mükemmellik" ödüllerini de SIXT Türkiye almaya hak kazandı.