Trabzon Araç Kiralama

Trabzon Araç Kiralama

trabzon-faroz

Sixt rent a car Trabzon

Avrupa’nın ve dünyanın sayılı araç kiralama firmalarından Sixt rent a car size Trabzon şehrinde de hizmet vermekten büyük mutluluk duyar. Tüm Türkiye’deki gibi, Trabzon şehrinde de Mercedes-Benz, BMW gibi Premium markalarla ruhunuza hitap eden araçlarla birlikte, Nissan, Renault, Peugeot gibi bütçenize, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun araçları kiralamanız mümkün. İster iş amaçlı ister seyahat amaçlı olsun Trabzon’da size uygun araç seçeneklerimizle seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hizmetimiz

Trabzon araç kiralama denilince akla ilk gelen noktalardan biri olan Trabzon şubemiz kaliteli hizmetin sunulduğu, tecrübeli kadrosu ve zengin araç filosuyla her ihtiyaca uygun seçeneklerin yer aldığı bir şubemizdir. Ofisimiz, havalimanı karşısında (yaklaşık 200 metre) olup şehir merkezine uzaklığı 7 km’dir, şehir merkezinden ulaşım; belediye halk otobüsleri ve özel dolmuşlarla yapılmaktadır. Uçaktan indiğinizde, kurumsal kimlik standartlarımıza uygun personelimizle sizleri havalimanı gelen yolcu çıkışında karşılıyoruz. Müşteri odaklı hizmetimiz ve personelimizle sizlerin memnuniyet ve konforu için çalışıyoruz.

Adres : Konaklar Mh.Devlet Karayolu Cd. Havalimanı karşısı Pelitli/Trabzon
E-Posta :
Telefon : 0850 222 2 000
Hafta içi : 07:30 - 23:30 Hafta sonu : 07:30 - 23:30

Trabzon Hakkında

Trabzon diğer büyük şehirlere oranla oldukça rahat ve kolay bir ulaşım ağına sahiptir.

Sixt aracınızla, Trabzon’un en yakın komşularından Rize 70 km, Giresun 130 km, Gümüşhane 120 km, Samsun 340 km, Ordu 181 km ve Erzurum 320 km mesafede olup dilediğinizce bu illerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Karadeniz incisi olarak anılan muhteşem doğasıyla göz dolduran Trabzon ilimizde; Kaçkar dağları, Of ilçesi, Uzungöl, Zigana Dağı, Limni gölü ,Sera gölü (Heyelan Set gölü), Düzköy (Haçka Obası) Yaylası, Hıdırnebi yaylası, Kayabaşı yaylası, Sultan Murat yaylası en çok ziyaret edilen yaylalardandır.

Roma İmparatorluğu ve Osmanlı döneminde eyalet merkezi olan, Ortaçağ'da bir Rum imparatorluğuna da başkentlik yapmış Trabzon ilimiz, doğal güzelliklerinin yanında pek çok tarihi yapıyı da barındırmaktadır. Sümela Manastırı, Gregorios Peristera (Hızır İlyas) Manastırı, İskender Paşa Camii, Semerciler, Çarşı Camii, Gülbahar Hatun Camii, Soğuk Çeşme, Bedesten, Sufi Ali Bey kitabesi,Sur Kitabesi, Kabak Meydan Şadırvanı,Ortahisar Muvakkithanesi en önemli gezip görülebilecek yerlerdendir.

Sümela Manastırı

En çok turist çeken yerlerden biri olan Sümela Manastırı Maçka’da yer almaktadır, 365-395 yıllarında sarp kayalar üzerine kurulan Sümela manastırı halk arasında ‘Meryem ana’ olarak da anılmaktadır. Bu eşsiz görüntüye sahip manastırda dilediğinizce fotoğraf çektirip doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Uzungöl

Göl turizminin ülkemizdeki en çok ilgi çeken yerlerinden biri olan Uzungöl, Trabzon ilinin turizm cennetlerinden biridir. Turistik pansiyonları, butik otelleri, alabalık lokantaları ve eşsiz doğa manzarası ile keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Havalimanına olan uzaklığı 91 km’dir Sixt aracınızla dilediğinizce seyahat edebilirsiniz.

Düzköy (Haçka Obası) Yaylası

Trabzon merkeze 40 km mesafede yer alan Düzköy ilçesinden güneye doğru 12. kilometrede 1.784 m yükseklikteki Haçka Obası’na kolaylıkla aracınızla ulaşabilirsiniz. Bu yaylada her yıl Temmuz ayının üçüncü cuma günü Kadırga ve 14 Ağustos’ta da Karaabdal şenlikleri düzenlenmektedir. Yeme-içme ve konaklama imkanları bulunmaktadır.

Trabzon Ayasofya Müzesi

İstanbul’un Latinler tarafından işgal edilmesinden sonra Trabzon yöresine kaçan Hristiyanlar’ın 1200’lü yıllarda inşa ettiği bu kilise şuan müze olarak ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Trabzon merkezde Ayasofya mahallesinde yer alan, tarihi dokusuyla sizi büyüleyecek ve hikayesiyle sizi derinden etkileyecek bu müzeyi haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

Trabzon Atatürk Müzesi

Trabzon’un Soğuksu mahallesinde çam ağaçları arasında yer alan Avrupa ve Batı Rönesans mimari dokusunu taşıyan bu eşsiz köşkte, Mustafa Kemal Atatürk 1924 ve 1937 yıllarında Trabzon’a yaptığı gezilerinde konaklamasını gerçekleştirmiştir. Müze olarak kullanılan bu köşkte 19. yy ve 20. yy ait, mobilyalar, porselenler, halılar vb. ile Atatürk’e ait tablolardan oluşan bir çok nitelikli 344 adet eser sergilenmektedir. Haftanın her günü bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Trabzon’da ne yenir?

Trabzon’da doğa ve tarihi güzelliklerin yanında; Tereyağlı levrek, Akçaabat köfte, mısır sarma, ısırgan çorbası, mısır çorbası, hamsili pide, pazı burma, hamsili pilav, laz pastası, kaygana, kuymak, gulya, kavrulmuş turşu, Trabzon kebabı, zumur, hoşmeli, mıhlama ve borani gibi bir çok yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz.