SIXT’ten araç kiralamanız halinde rezervasyon iptali ve ücret iadesi koşullarımız şu şekildedir:

 1- Kiralama saatine 1 saatten fazla bir süre olması halinde rezervasyonunuzu herhangi bir gerekçe göstermeksizin iptal edebilirsiniz. Rezervasyon ücretinin tamamı kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartınıza 7 iş günü içerisinde iade edilir.

2- Rezervasyonun kiralama saatine 1 saatten az bir süre kala iptal edilmesi halinde ise rezervasyon tutarından 3 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar 7 gün içerisinde kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına iade edilir. Kiralama süresinin 3 günden az olması halinde ücret iadesi yapılmaz.

3- Rezervasyon iptal edilmeksizin aracın kiralama saatinde teslim alınmaması halinde rezervasyonun 1 saatten az bir süre içerisinde iptal edilmesine ilişkin hükümler uygulanır ve 3 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına 7 gün içerisinde iade edilir.

4- Aracın, teslim alındıktan sonra, kiralama süresinden erken teslim edilmesi durumunda kalan günler için ücret iadesi yapılmaz.

5- İptal bildirimlerinizi rezervasyon@sixt.com.tr adresine yazılı olarak veya 0850 2222 000 Nolu telefon numaramız üzerinden rezervasyon merkezimize sözlü olarak yapabilirsiniz.

Yerinde Ödemeli Rezervasyon Koşullarında Ücretsiz İptal

Online kiralamalarınız dışında yerinde ödemeli rezervasyon yapmanız halinde de aşağıda belirteceğimiz koşullar çerçevesinde kiraladığınız aracı ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz.

Rezervasyonunuzun kesinleştirilmesi amacıyla kiralamanızdan 24 saat önce yetkililerimiz tarafından kira bedelinin ödemesi talep edilebilir. Ödeme yapmak istememeniz halinde rezervasyonunuz tarafımızca iptal edilebilir.

Daha fazla bilgi almak ve kiralama yapmak için SIXT Türkiye çağrı merkezimiz ile görüşebilirsiniz. 

 

Popüler Yazılar

BİZİ TAKİP EDİN

İçindekiler