Önemli Evraklar

Önemli Evraklar

Kiracı ve onaylı tüm sürücülerin en az 2 yıllık tam ve geçerli sürücü belgesine sahip olması ve bunu araç teslim alırken nüfus cüzdanı veya pasaportu ile birlikte ibraz etmesi gerekmektedir. Ayrıca, sürücü belgesinin verildiği ülkeye bağlı olarak aşağıdaki koşullar geçerlidir.

AB Ehliyetleri
Tüm AB ülkelerinin geçerli ehliyetleri kabul edilir.

Diğer Tüm Ehliyetler
Roma alfabesi dışında yazılmış (Arapça, Japonca ve Kiril) Ehliyetlere geçerli bir Uluslararası Sürücü Belgesi eşlik etmelidir. Çince sürücü ehliyetleri için Uluslararası Sürüş İzni gerekli değildir, ancak ehliyet için geçerli bir çeviri formu sağlamanız gerekir ( Cs@sixt.cn ile iletişime geçerek SIXT Çin Müşteri Hizmetleri'nden edinilebilir ).

Müşteriler altı aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunuyorsa, araç kiralamak için Türk ehliyetine ihtiyaçları vardır. Bu nedenle müşterilerin araç kiralamak için pasaporttaki giriş damgasını ibraz etmeleri gerekmektedir. Türkiye'de altı aydan fazla kalan Türk vatandaşları ve yabancı müşteriler için kredi değerlendirmesi yapılır.

Sadece SIXT Türkiye ile en az bir kez araç kiralamış olanlar için yeni müşteriler için aşağıdaki araç grupları sağlanmamaktadır: ILAR, PDAR, LDAR.