Ödeme Yöntemleri

Ödeme Yöntemleri

Araç kiralama ücretinizi nasıl ödeyebilirsiniz?

Tüm ödeme yöntemi seçeneklerinizi gözden geçiriyoruz.

Eurocard/Mastercard, Visa gibi uluslararası kabul görmüş kredi kartı şirketlerinin tüm kredi ve banka kartları ödeme yöntemi olarak kabul edilirken, tüm ön ödemeli kartlar ve American Express kabul edilmemektedir. Ödeme yöntemi, sürücü adına düzenlenmiş olmalıdır. Bu, araç teslim alınırken ibraz edilmeli ve şu anda geçerli olmalıdır. Kiracı, belirtilen kredi kartının sahibi olmalıdır.

Yetkili sürücü bilgileri ve ödeme şekli rezervasyon aşamasında teyit edilecektir ve değiştirilemez. Araç kiralama sırasında oluşan tüm ekstra masraflar bu kredi kartından tahsil edilecektir.

Değişen döviz kurları ve olası diğer bankacılık masrafları nedeniyle, ödenen tutar ile iade edilen tutar arasındaki farktan SIXT Türkiye sorumlu tutulamaz.

SIXT CarExpress Servicecard (Advantage Circle) yalnızca geçerli bir kredi kartı ile birlikte kabul edilir.

Nakit Ödeme kabul edilmemektedir.

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde kredi kartının PIN kodunun gerekebileceğini lütfen unutmayın.

Teminat olarak seçilen ödeme yöntemi için avans ücreti onayı alınır. Tutar araca bağlı olduğundan, kesin depozito tahsilatta belirlenir.

Depozito onayı alabilmek için kredi kartının "mail order" işlemlerine izin verilmesi gerekmektedir.Aşağıdaki araçlardan birini kiralamak için müşterilerin iki farklı banka tarafından verilen iki kredi kartı ibraz etmeleri gerekmektedir: ILAR, PDAR, LDAR.

Gold card, Platinum Card sahipleri son 3 ay içerisinde SIXT'ten araç kiralamaları durumunda bu kuraldan muaftır.

Elmas kart sahiplerinin teminat olarak ek kredi kartı göstermelerine gerek yoktur.

Ayrıca tek kredi kartı ile birden fazla araç kiralamak genellikle mümkün değildir. İstisnalar ancak SIXT istasyonunuzla görüştükten sonra mümkündür.